Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir uyarısının kesin çözümü

  •   Super User tarafından yazıldı.
  • Kategori: Seo Dersleri

Eğer bir siteniz varsa bu durumun başınıza gelme ihtimali düşükte olsa vardır. Özellikle google aramalarında ilk sayfada ve özellikle ilk bir kaç siteden biriyseniz başınıza gelme ihitimali artacaktır çünkü google da yükseldikçe rakipleriniz sitenize saldırı yapabilir yada yaptırabilir. Size ilk tavsiyem bir web siteniz var ise kesinlikle toplistlere kayıt olmayın verdikleri kodları sitenize koymayın. Sitenize eklettikleri kodlar ile istedikleri an sitenize zarar verebilecek yada sitenizin sırtından geçinebilecek duruma gelebilirler. Gelin şimdi bu konunun detaylarını görelim.

Yukarıda gördüğünüz uyarıyı düzeltmek için ben bir hayli çaba harcadım ve kesin sonuca ulaşamadım. Birçok site bu konuda bilgi vermesine rağmen bazıları kaafa karıştırıcı bazılarıda gereksiz konularla doluydu. Bu sorundan kesin olarak kurtulmanız için gerekli olanlar.
Var ise sitenizin eski bir yedeğinden sitenizi tekrar yükleyin; yok ise serverdakı dosalarınızı bilgisayarınıza indirin ve diğer siteler için eklenmiş olan iframe kodlarını temizleyin. Dreamweaverda arama yaparken folder seçin ve dosyalarınızın olduğu konumu seçin ve find kısmına <iframe yazaıp aratın. Arama bittikten sonra DreamWeaver ın alt bölmesinde bulunan sonuçlar listelenecektir. Listeye tıklayarak kodları temizleyin.
Google hesabınızı açın web sitesi araçlarına girin bu site bilgisayarınıza zarar verebilir uyarısı olan siteye tıklayın. Açılan sayfada inceleme talebinde buluın butonuna tıklayın ve google abimize durumu anlatan bir mesaj ekliyerek başvuru talebinde bulunun. Çok kısa sürede uyarıdan kurtulacaksınız.
Eğer yinede kurtulamıyorsanız 0212 320 55 50 numaralı telefondan bizi arayın ve küçük bir ücret karşılığı biz sizin siteniz için gerekli işlemleri yapalım

Top of Page