Özgün Web Tasarım

  •   Super User tarafından yazıldı.
  • Kategori: Web Tasarım

Bir web sitesinin özgün olması kuşkusuz çok önemlidir. Bunun nedeni aslında son derece açıktır. "Farklı olmak, taklit etmek değil taklit edilmektir" çünkü bir konuya ilk siz değinirseniz ve herkesten farklı bir hava yakalarsınız. Düşünün herkesin siyah giydiği bir yerde siz beyaz giyiniyorsunuz. Sizden sonra beyaz giyinen insanlar o mekana gelse bile siz daha gözde olursunuz.
Bilirsiniz bizim için farklı olmak demek google aramalarında ilk sayfada yer almak demektir. Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?
Herşeyden önce fazla korkmanıza gerek yok. Pek çok firma görsel olması için flash siteleri tercih etmekte yani google için bu sitelerde içerik yok gibi bir anlama geliyor diyebiliriz. Rakiblerinizin bir kısmını böylece geride bıraktık.
Bir başka önemli nokta ise web sitenizin içeriğini web tasarımcıya bırakmayın. Büyük ihtimalle web tasarımcı sitenizin içeriğini sağdan soldan çaldığı bilgiler ile dolduracaktır. Oturun ve sitenize yazılacak her bir satırı kendiniz oluşturun.
Bırakın web sitenizdeki bilgileri birileri çalabilsin (resimleri çaldırtmamanız tavsiye edilir yinede) çünkü bir içeriği herkesten önce yayınlar ve diğer sitelerde sizden bu içerikleri çalar ise bu sizin sitenizdeki bilgilerin önemli olduğuna ufak bir göstergedir. Yeterki siz değişiklik yapar yapmaz sitenizi google arama motoruna indexletmeyi bilin.

Saygılarımızla WSY ekibi

Top of Page